Organizácia školského roku 2005/2006

1. Úlohy a ciele v šk. roku 2005/2006

V tomto šk. roku sa budeme v našej práci riadiť POP na šk. rok 2005/06 a v nich uvedenými zákonmi, vyhláškami, usmerneniami a metodickými pokynmi a návodmi.

Učebnými plánmi platnými podľa pokynov MŠ SR zo dňa 14.5.2003 č. 520/2003 – 41 s platnosťou od 1.9.2003 a nariadením vlády zo dňa 31.3.2003 o rozsahu vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti pedagogických pracovníkov. Vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov. Zákonmi 552, 553/2003 o výkone práce vo verejnom záujme a odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Metodickými pokynmi na hodnotenie a klasifikáciu žiakov základných škôl a zákonníkom práce.

Výchovu a vzdelávanie budeme uskutočňovať na základoch demokracie, tolerancie a humánnosti , rozvíjať úlohy Národného programu boja proti drogám, zvýšenú pozornosť venovať výchove k manželstvu a rodičovstvu, environmentálnej výchove a výchove k ochrane a bezpečnosti pri práci.

2. Organizácia vyučovania

V školskom roku 2005/2006 sa bude v škole vyučovať v 7 triedach a v 2 oddeleniach ŠKD. Školu navštevuje 142 žiakov.

Vyučovanie v 1. – 4. ročníku sa riadi učebnými plánmi podľa základného variantu.

Povinne voliteľný predmet Náboženská výchova v alternácii s Etickou výchovou sa od 1. roč. bude vyučovať nasledovne :
Náboženská výchova: Grécko – katolícke náboženstvo – 2 hod. týždenne
Rímsko – katolícke náboženstvo – 1 hod. týždenne
Evanjelické náboženstvo - 1 hod. týždenne
Etická výchova: - 1 hod. týždenne
Nepovinné predmety:
Anglický jazyk : 2. – 4. ročník – 2 hod. týždenne
Práca s počítačom: 2.- 4. ročník – 3 hod. týždenne
Náboženská výchova: Grécko – katolícke náboženstvo: – 3. - 4.ročník – 2 hod. týždenne
Rímsko - katolícke náboženstvo - 3. - 4. ročník – 1 hod. týždenne

3. Vyučovanie a prázdniny :

V súlade s vyhláškou MŠ SR č. 122/1992 Zb. o organizácii školského roka v ZŠ a SŠ sa určuje obdobie vyučovania a školských prázdnin takto:

Prvý polrok – sa začína 1. septembra 2005, vyučovanie sa začína 5. septembra 2005 /pondelok/

končí sa 31. januára 2006 /utorok/

Druhý polrok sa začína 1. februára 2006, vyučovanie sa začína 2. februára 2006/štvrtok/

končí sa 30. júna 2006 /piatok/

1. Kultúrno - spoločenské podujatia:

Mikuláš

T: 6.december Z: Lendacká, Hybala, Baník

Vianočná akadémia / posedenie pri jedličke/

T: december Z: Mitrášová, Tabaková

Karneval / eko- masky/

T: január Z: Harviľáková, Ondičová, Kerestešová

Zápis do 1. ročníka

T: február Z: vedenie školy

Deň matiek

T: máj Z: Krajníková, Nadzamová

Deň detí

T: jún Z: Baník, Mitrášová, Lendacká

Rozprávková noc v škole

T: jún Z: Triedni učitelia 1. a 2. roč.

2. Exkurzie:

Návšteva divadelného predstavenia

T: podľa programu 2-krát Z: vedenie školy

Planetárium Prešov – 4.ročník

T: november Z: Nadzamová, Baník

Lykotex Slovakia a.s.

T: počas šk. roka Z: Mitrašová, Hybala

Návšteva knižnice Vranov n/T.

T: marec Z: Ondičová, Harviľáková

Múzeum Hanušovce