Projekty

Naša škola vypracovala už veľa projektov. Niektoré boli schválené a úspešne realizované, iné neuspeli.

ŠKOLA DOKORÁN

Za pomoci  organizácie PHARE sme zrealizovali projekt,ktorý mal názov Škola dokorán.

Projekt pre Nadáciu otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation

Podarilo sa nám tento projekt uskutočniť a splniť aj ciele, ktoré sme si vytýčili:

„Tento projekt je zameraný na správne využitie voľného času rómskych detí a ich aktivizáciu k mimovyučovacej činnosti. Cieľom projektu je nabádať členov, ale aj nečlenov klubu k takej činnosti, ktorá im prinesie radosť, nové kontakty. Vzhľadom na to, že súčasná doba je plná nástrah, nebezpečenstiev rôzneho druhu, tento projekt má za cieľ odpútať pozornosť detí mladšieho školského veku od kontaktu s drogami, fajčením a hlavne s alkoholom, ktorý je v celej spoločnosti, ale hlavne rómskych osadách denno–denným  spoločníkom dospelých, ale aj dospievajúcich členov tejto spoločnosti. Cieľovou skupinou, na ktorú je projekt zameraný je skupina rómskych detí žijúcich v osade v obci Hlinné. Sú to deti zo sociálne  znevýhodneného prostredia, deti z rodín, ktorým chýbajú finančné prostriedky, lebo ich rodičia sú dlhodobo nezamestnaní a takto sú vylúčení zo spoločnosti a nemajú možnosť zúčastňovať sa bežných normálnych aktivít venovaných deťom v ich veku.“

OTVORENÁ ŠKOLA

V roku 2004 sme boli zaradení do projektu INFOVEK náš projekt mal názov OTVORENÁ ŠKOLA

Hlavné činnosti školy podporovanej projektom Infovek:

1. Využívanie učebne vo vyučovacom procese :

2. Lektorská činnosť nie učiteľov ostatných predmetov

3. Využitie IKT vo vyučovaní (AJ, internet)

4. Využívanie IKT v medzipredmetových vzťahoch a na podporu domácej prípravy žiakov

5. Práca na školských projektoch:

Práca na projektoch : Konto Orange - Rozprávkový ostrov

8. Účasť učiteľov na školeniach a konferenciách organizovaných Asociáciou Projektu Infovek

Internetová  miestnosť :

Projekty  2004/2005

Zdravá škola

Projekt „Škola podporujúca zdravie“ je medzinárodný projekt. Vo svete sa rozvíja na podnet svetovej zdravotnej organizácie od roku 1986. Na Slovensku sa začal presadzovať ako Národný projekt škôl podporujúcich zdravie od roku 1992. Úzko súvisí s prijatím  Národného programu podpory zdravia v SR.

V rámci projektu je zdravie chápané ako výhra telesných, duševných a spoločenských vplyvov vrátane vplyvu životného prostredia.

V rámci  tohto projektu naša škola organizuje rôzne akcie, podujatia, súťaže a výchovy, ktoré podporujú telesné a duševné zdravie detí a enviromentálne myslenie. Mnohé z nich sa pomaly stávajú tradíciou pre záujem nielen našich žiakov, ale aj pedagógov.

Hlavné ciele:

1. Humanizácia výchovno – vzdelávacieho procesu

2. Ochrana zdravia a rozvoj pohybových aktivít

3. Skvalitnenie životného prostredia

4. Starostlivosť o zdravý vývoj detí, prevencia drogových závislostí

Podujatia organizované v rámci „Zdravej školy“.